,,Znamię” Olgierda Hurki w finale Nagrody Wielkiego Kalibru

Debiutancka powieść Olgierda Hurki, otrzymała nominację w osiemnastej edycji konkursu Nagrody Wielkiego Kalibru.

Olgierda Hurkę mieliście okazję poznać podczas wywiadu Projektu Sztuka, w którym opowiadał nie tylko o ,,Znamieniu”, ale również o trudach sięgania po marzenia. Olgierd planował studiować polonistykę, ale w ostatniej chwili wybrał handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył też studia MBA na Uniwersytecie w Menchesterze. Lata doświadczeń zebranych w międzynarodowym środowisku biznesowym połączył z żywą miłością do literatury.

,,Znamię” to wciągająca powieść kryminalna z mocno zarysowanym wątkiem obyczajowym i profilami psychologicznymi postaci.

Joanna Szymalak, uznana prawniczka renomowanej kancelarii, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprawę jej zaginięcia zgłasza Michał Tumski, szef kancelarii, który odkrywa, że jego pracownica została wmieszana w deweloperski przekręt. Szymalak odmówiła przyjęcia łapówki, zaproponowanej w zamian za zniszczenie dokumentów z jednego ze spotkań. Czy dlatego zniknęła? Co się z nią stało? Dlaczego znalazła się poza zasięgiem? Istnieją ludzie, na których się polega. Joanna należała do tego gatunku. Tacy wysyłają wiadomość, jeśli coś się dzieje. Chyba że nie są w stanie.

Olgierdowi gratuluję z całego serca i życzę powodzenia w finale konkursu Nagrody Wielkiego Kalibru, ale bez względu na wynik uważam, że już osiągnął sukces. Zaliczyć debiut w takim stylu, to jest COŚ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »