Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej nr 48 im. Juliusza Ligonia

To już moje trzecie spotkanie autorskie, a mimo to emocje nie stygną. Za każdym razem, kiedy przychodzi mi spotkać się z czytelnikami zainteresowanymi losami Julii i Zygiego, towarzyszy mi szereg emocji. Nie jestem przyzwyczajona do publicznych wystąpień, ale powolutku oswajam się z nową sytuacją. Spotkania, zwłaszcza z młodzieżą, przynoszą mi dużo radości i pozytywnej energii.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 im. Juliusza Ligonia przyjęli mnie iście po królewsku! Na wstępie aktorzy szkolnego teatru ,,Bambuko” pod opieką H. Żebrowskiej zaprezentowali przedstawienie pod tytułem ,,Lekcja języka polskiego”, na podstawie książki Stefana Żeromskiego ,,Syzyfowe prace”. Młodzi ludzie byli niezwykle przygotowani, nie wspominając już o ich talencie. Wzruszyłam się, bo jeszcze nikt nie wystawiał dla mnie sztuki. Czułam się wyjątkowo.

Następnie laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego, zaprezentowali utwory między innymi: Baczyńskiego, Lema, Norwida, Różewicza i Wyszyńskiego. Byłam pod wrażeniem, z jakim opanowaniem przedstawili trudne i wymagające teksty.

No i na koniec zostałam ,,przemaglowana” serią pytań dotyczących kulis powstawania powieści ,,Niebieska łódka” i planów na przyszłe książki 😀

To spotkanie uważam za bardzo udane i ciekawe. Było pełne ekspresji i artystycznych uniesień.

Dziękuję z całego serca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »