Projekt Sztuka: ,,Pisanie otwiera nasz umysł, budzi kreatywność, daje mnóstwo satysfakcji” – wywiad z Grażyną Ochenkowską.

Grażyna Ochenkowska: Obecnie swoją uwagę skupia głównie na profilaktyce zdrowia i promowaniu zdrowych nawyków. Zawodowo i fizykalnie wspiera ludzi w drodze do zdrowia. Dyrektor w globalnej firmie MLM. Mentorka kobiet i inicjatorka Facebookowej grupy ,,Taka jak Ty”. Autorka książki ,,Zapach czerwonych róż” oraz autorka ćwiczeń z magnetyczną obręczą hula hoop. Twórczyni letniego kursu online ,,Hula Hoop dla zdrowia”. Często uczestniczy w kursach, warsztatach, seminariach z rozwoju osobistego, które ułatwiają jej prowadzenie motywujących live. W wolnych chwilach czyta, medytuje, uczy się gry na pianinie, jeździ na rowerze, słucha muzyki, spaceruje po lesie, przytula się do drzew i tańczy. ☺

Lucy: Jesteś niesamowicie pozytywną osobą, ale twoja droga do sukcesu wcale nie była usłana różami. Skąd czerpiesz energię do walki o własne marzenia?

Grażyna Ochenkowska: Dziękuję ❤ Rzeczywiście moje dzieciństwo i okres dojrzewania przypominał bardziej drogę krzyżową, i raniące kolce niż piękne róże o subtelnym zapachu, ale nie narzekam, ponieważ każde doświadczenie było potrzebne, coś mi pokazało, nauczyło, i mimo że nieraz bardzo bolało, to jestem wdzięczna za nie. Gdyby nie te doświadczenia, nie byłoby mnie tutaj. Zawsze  chciałam żyć inaczej niż moi rodzice, poza tym świadomość utraty życia sprawiła, że stałam się zachłanna na to życie, bardziej kreatywna, otwarta na ludzi i świat, więc wszystko się dzieje po coś.

L.: ,,Zapach czerwonych róż” to książka inspirowana twoim życiem. Nie obawiałaś się negatywnych komentarzy?

G.O.: Pisząc nie zastanawiałam się nad tym. Moim celem było pokazać wszystkim kobietom, i to  nie tylko tym po mastektomii, jak   „kopciuszka” zamienić w „królową swego życia.”   Jak zbudować życie na nowo, jaką  pracę wykonać by wyjść z tych trudności na prostą, by cieszyć się życiem i jak poprawić swoją samoocenę. A ludzie i tak będą  gadać, więc najważniejsze, by słuchać głosu własnego serca, a ja od dziecka wiedziałam, że napiszę książkę, zawsze to powtarzałam, mimo że wiele osób się z tego śmiało.

L.: Książka zawiera też twoje autorskie ćwiczenia z hula hoop. To nietypowe połączenie, ale bardzo motywacyjne – ,,Skoro ja mogę, to i ty potrafisz”. Czy pisząc swoją książkę, kierowałaś się troską o inne kobiety, które być może straciły wiarę we własne siły?

G.O.: Dokładnie tak, pisząc książkę myślałam o tych kobietach, które dawno nie ćwiczyły i  nigdy nie były na siłowni. Lubię hula hoop, mój wnuk,  Wiktor, kiedy miał pięć lat był moim trenerem, nauczył mnie kręcić plastikowym kołem, robiłam to dla zabawy. On mnie uczył a ja go dowartościowywałam, było wspaniale, bo dziecko czuło się bardzo dumne 🙂

 Nie przypuszczałam, że tak się rozkocham w tych ćwiczeniach 🙂 Ćwiczenia z kołem dają dużo radości, wspominamy zabawy na podwórku przy okazji  wzmacniamy swoje ciało, kondycję i rzeźbimy talię.

L.: Nie miałaś łatwego dzieciństwa, a mimo to udało ci się osiągnąć sukces na wielu płaszczyznach życia. Gdzie tkwi twój sekret?

G.O.: W marzeniach i determinacji. ,,Jeśli czegoś bardzo pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie, by udało ci się to  osiągnąć.” – Paulo Coelho

L.: Jesteś bizneswoman, która nie boi się sięgać po więcej. Pasja goni pasję, a czym dla ciebie jest pisanie?

G.O.: Pasją 🙂 Teraz nie piszę z braku czasu, ale ciągle o tym myślę, czasami  zainspirowana jakąś historią, lub krajobrazem, piszę w myślach. Pisanie otwiera nasz umysł, budzi kreatywność, daje mnóstwo satysfakcji. Uważam, że każdy powinien spróbować tego rzemiosła, to cudowne zajęcie choć nie jest łatwe, ale przecież to trudności nas rozwijają, prawda? 🙂

L.: Czy trudno napisać swoją pierwszą powieść i co poradziłabyś osobom, które chciałby spróbować swoich sił w tym zakresie?

G.O.: Zapisać się na kurs Pasji Pisania, tak jak ja to zrobiłam. Pisałam najpierw do szuflady i potrzebowałam oceny, tam otrzymałam wsparcie jakiego potrzebowałam i znalazłam swój styl. Chciałam, żeby czytelnik  poznał  mnie i moje wartości, a kiedy napiszę inną książkę, będzie wiedział kim jestem. 

L.: Za co cenisz swoich ulubionych pisarzy?

G.O.: Michał Paweł Urbaniak, mój nauczyciel i mentor – cenię go za jego perfekcjonizm i życzliwość. Beata Pawlikowska – otwartość na ludzi i świat, kreatywność, odwagę i mądrość. Paulo Coelho za jego mądrość i  konsekwencję. Phil Bosmans – za jego witaminy dla serca. Irving Stone – za  biografie , determinacje, skrupulatność , konsekwencję i mój ukochany Jack London, który swoją  historią, odwagą  i determinacją przypominał o moich marzeniach.

L.: Jakie jest twoje największe życiowe osiągnięcie?

G.O.: Z pewnością urodzenie dwójki dzieci, gdyż groziła mi niepłodność. Mam więcej tych życiowych osiągnięć, ale to stawiam na pierwszym miejscu.

L.: Masz wielki apetyt na życie. Taki wulkan energii, jak ty, z pewnością ma bardzo dużo marzeń. Zdradzisz kilka?

G.O.: Pomagać ludziom w drodze do zdrowia to mój priorytet! Zrobić kolejny kurs online .  Warsztaty kilkudniowe. Powtarzać w różnych regionach Polski wydarzenia dla kobiet ” Eksplozja kobiecości” oraz „Żeglarskie przygody z Taką jak Ty”

L.: W Projekcie Sztuka zadaję stałe pytanie każdemu, kto odwiedzi mój blog. W tym roku jestem ciekawa, co sprawia, że jesteś szczęśliwa?

G.O.: Realizuje siebie, to daje mi radość i szczęście, że są kobiety, dla których jestem autorytetem.

L.: Bardzo ci dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów. 😊

G.O.: Dziękuję za rozmowę i również życzę wszystkiego dobrego.

0 thoughts on “Projekt Sztuka: ,,Pisanie otwiera nasz umysł, budzi kreatywność, daje mnóstwo satysfakcji” – wywiad z Grażyną Ochenkowską.

    • lucynalesniowska.pl says:

      Jesteś znakomitym przykładem, że marzenia to nie tylko coś, co skrywa się na dnie serca. To coś, o co warto walczyć, aby zrozumieć siebie.

    • lucynalesniowska.pl says:

      To ja dziękuję i bardzo się cieszę, że Cię poznałam. Przynosisz ludziom nadzieję i wiarę we własne możliwości. Trzymaj tak dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »